Prosimy aby pracując przestrzegać zasad bezpieczeństwa tzw. AHA Regel:

A – Abstand halten, zachować bezpieczną odległość od drugiego człowieka tj. 1,5 metra/ poza domem
np. na zakupach/. W domu zachować odstęp możliwy do zachowania.
H – Händewaschen, desinfizieren, myć i dezynfekować ręce szczególnie po odbytej przerwie, po zakupach po odbiorze paczki czy listu
A – Atemmaske tragen, noszenie maseczki przy zbliżeniu się do podopiecznego jest
bardzo ważne w trakcie pierwszych pięciu dni po przyjeździe na Stellę.
Dodatkowo informujemy, ze opiekunowie mają prawo nie wpuścić do domu osób, które nie maja założonej maseczki ochronnej. Do takich osób zalicza się np. listonosz, pracownicy dostarczający paczki, pracownicy Pflegedienstu, masażyści, terapeuci oraz rodzina podopiecznego która nie mieszka w tym samym domostwie.
Warto wiedzieć: Lipidowa osłonka wirusa jest wrażliwa na detergenty i alkohol w stężeniu 60-70%. Wystarczy więc przywiązać uwagę do higieny i bieżącego utrzymywania w czystości wspólnych miejsc, by uniknąć narażenia na nieprzyjemne konsekwencje zakażenia.
Testy – Proponujemy naszym klientom wykonanie tzw. szybkiego testu na obecność COVID-19 opiekunom/opiekunkom przed przejęciem opieki. Koszt testu przejmuje klient niemiecki. Klient niemiecki ma do wyboru trzy alternatywy:
  1. Test będzie przeprowadzony bezpośrednio po przyjeździe opiekuna. Następnie po wyniku negatywnym opiekun/ka będzie przewieziona na miejsce zlecenia.
  2. Opiekun/ka przyjeżdża do naszego hotelu na 5-dniową kwarantannę, następnie zostaje zrobiony szybki test. Po wyniku negatywnym następuje przewiezienie na miejsce zlecenia. Okres kwarantanny jest liczony jako okres pracy czyli honorowany.
  3. Opiekun/ka przyjeżdża do naszego hotelu na 5-dniową kwarantannę następnie zostaje zrobiony test laboratoryjny. Kwarantanna nadal ok. 24h do uzyskania wyniku testu. Po otrzymaniu wyniku negatywnego następuje przewiezienie na miejsce zlecenia. Okres kwarantanny jest liczony jako okres pracy czyli jest honorowany.

Koordynatorka będzie Was informować o tym, na jaką alternatywę zdecydował się Wasz klient. W przypadku kiedy klient nie chce przejąć opłaty za test, spada ona na opiekunkę/opiekuna. Koszt testu wynosi 35 €. Można nprzyjechać do Niemiec z testem zrobionym w Polsce w momencie przekroczenia granicy nie może być on starszym jak 48 godzin. Wynik testu należy przesłać do nas/ do koordynatorki jako zdjęcie przez Messenger, Whatsapp lub drogą mailową.

Hotel dla opiekunek i jego funkcje w czasie pandemii – w przypadku pozytywnego wyniku testu na COVID-19 opiekun/ka ma prawo odbyć obowiązkową kwarantannę w Naszym oddzielnym, specjalnie na ten cel przygotowanym apartamencie. Pobyt i wyżywienie oraz ubezpieczenie zdrowotne są w tym czasie darmowe.

Podopieczny ma objawy – co powinieneś zrobić – Jeśli zdarzy się, że podczas pobytu na zleceniu zaobserwujesz u podopiecznego objawy, które mogą świadczyć o zarażeniu koronawirusem, skontaktuj się niezwłocznie ze swoją koordynatorką! Poza tym pozostań w domu. Nie opuszczaj miejsca pracy i wykonuj swoje obowiązki tak jak dotychczas.

Maseczki – W trakcie pandemii obowiązuje noszenie maseczek FFP2 lub medycznych w sklepach/ przed sklepem oraz w środkach komunikacji publicznej. Taki obowiązek powinien dotyczyć też osób podróżujących z Niemiec do Polski z Polski do Niemiec.