Organizm jest wyposażony w naturalne mechanizmy oczyszczania ciała. Służą temu wątroba i nerki, dzięki którym usuwane są resztki pokarmu wraz z toksynami. Jednakże obecny styl życia (stres, spożywanie pokarmów ze sztucznymi dodatkami, oddychanie zanieczyszczonym powietrzem) sprawiają, że należy pomóc naszemu ciału. Jak to zrobić?

OCZYSZCZANIE ORGANIZMU – METODY
Są to między innymi odpowiednie diety czy hydrokolonoterapia, czyli wypłukiwanie złogów z jelita grubego.
Zmiana sposobu odżywiania, czyli rezygnacja – przynajmniej na jakiś czas ze szkodliwych produktów by organizm pozbawić zbędnego balastu.
KIEDY OCZYSZCZAĆ ORGANIZM?
Najczęściej pojawiające się sygnały niezdrowego odżywiania:
– zaburzenia trawienia: zaparcia, gazy i wzdęcia,
– uczucie ciągłego zmęczenia,
– drażliwość, złe samopoczucie,
– brak energii,
– przybywanie na wadze,
– defekty urody: szara cera, matowe, osłabione włosy, łamliwe paznokcie.
OD CZEGO ZACZĄĆ OCZYSZCZANIE ORGANIZMU?
Najpierw trzeba zrezygnować lub ograniczyć spożywanie takich produktów jak:cukier, biała mąka, czerwone mięso i jego przetwory, mleko i jego przetwory, używki. ?Natomiast należy wzbogacić dietę o duże ilości warzyw i owoców, kasze, zwłaszcza kaszę jaglaną, herbatki ziołowe, naturalne soki, Najlepsze właściwości detoksykacyjne wykazują takie produkty jak rukola, granat, żurawina, algi, buraki, jabłka, zielona herbata, sok z aloesu.
  • WODA NA OCZYSZCZANIE
Najlepszym „lekiem” na oczyszczenie organizmu z toksyn i złogów jest woda. Każdy wie, że należy pić 2 litry wody dziennie, a nawet więcej w czasie upałów i wzmożonego wysiłku fizycznego, jednak nie każdy przestrzega tego zalecenia. W rezultacie nie tylko czujemy się zmęczeni, mamy spowolniony metabolizm, ale organizm nie jest w stanie usunąć szkodliwych pozostałości metabolizmu. Tymczasem odpowiednia ilość wody, to więcej moczu i sprawniejsze wydalanie kału, a wraz z nimi – wydalanie toksyn.
  • BŁONNIK NA OCZYSZCZANIE ORGANIZMU
Błonnik to, zaraz po wodzie, składnik pożywienia, którego nie powinno zabraknąć w naszym pożywieniu. Jego bogatym źródłem są owoce i warzywa. Warto jednak wzbogacić dietę w preparaty bogate w błonnik, wspomagające oczyszczanie organizmu. Właściwości błonnika to: wchłanianie wody, dzięki czemu reguluje on cykl wypróżniania, pozwala na utrzymanie prawidłowych ruchów perystaltycznych jelit. Jelita więc niejako oczyszczają się samoistnie, nie tworzą się złogi, nie zalegają fermentujące resztki.
  • SOK Z ALOESU
Sok z aloesu również sprzyja oczyszczaniu organizmu. Między innymi reguluje pracę całego układu pokarmowego. Zawiera dużo błonnika, pochłania toksyny i usuwa je z organizmu.