Jak przełamać barierę językową i zacząć mówić po niemiecku?
Osoby, które decydują się na wyjazd do takiej pracy za granicę, muszą sobie jednak zdawać sprawę, że bariera językowa będzie dla nich dużym problemem. Jeśli jeszcze nie miałaś okazji podszkolić swojego niemieckiego, uczciwie przyznaj się do tego wypełniając formularz, który do nas wyślesz.

Państwa umiejętności językowe zostaną prędzej czy później zweryfikowane podczas rozmowy wstępnej.

!!!Należy mieć świadomość, że zdolność do płynnego komunikowania się w danym języku przez opiekunkę za granicą, dotyczy nie tylko potrzeby bezpośredniego kontaktu z seniorem, ale również załatwiania spraw formalnych w urzędach, rozmów z rodziną oraz lekarzami, a także funkcjonowania w codziennym życiu.

  • Jak wiadomo, rola języka w pracy opiekunki seniora jest nieoceniona – stanowi dla niej narzędzie, dzięki któremu może sprawnie, odpowiedzialnie i komfortowo wykonywać swoje obowiązki.
  • Znajomość języka w stopniu dobrym (oprócz tego, że określana najczęściej jako priorytetowe wymaganie w ogłoszeniach o stanowisko dla opiekunki), ułatwia ponadto adaptację w miejscu zamieszkania, pomaga oswoić się z otoczeniem i pozyskać nowe znajomości.

Jak więc zabrać się do nauki języka przed wyjazdem na Stelle?

1️⃣Jeśli masz w planach wyjazd do Niemiec jako opiekunka osoby starszej, to zawczasu zainwestuj w kurs językowy.
2️⃣Jeśli chcesz dobrze władać językiem niemieckim, wychodź mu naprzeciw.
3️⃣Jeśli zabierasz ze sobą do pracy laptop czy telefon z dostępem do Internetu, możesz jeszcze w kraju ściągnąć kurs językowy, który pozwoli ci na naukę w wolnym czasie.
4️⃣Kup słownik lub fiszki i stopniowo ucz się słówek.
5️⃣Świetnie sprawdzą się również wszelkie aplikacje na smartfona.