Mózg, tak samo jak ciało, starzeje się wraz z wiekiem i tak samo, jak ono, wymaga treningu. Popularne planszówki będą doskonałym treningiem dla umysłu osoby starszej. Postaw na proste gry, oparte na zapamiętywaniu i kojarzeniu pewnych elementów. Idealne będą te wymienione poniżej.

  • Mozaika: polega na układaniu barwnych kompozycji z pojedynczych elementów. Można dać upust swojej kreatywności, poszukiwać nowych rozwiązań i bawić się w tworzenie. To doskonała rozrywka dla seniorów, którzy mają talent artystyczny.
  • Kolorowanki: w Internecie jest mnóstwo kolorowanek, np. mandali czy kwiatów. Możesz też kupić gotowe zeszyty czy albumy, z których podopieczny na pewno chętnie skorzysta. Taka aktywność nie tylko angażuje mózg, ale też wycisza, trenuje zręczność i sprawność manualną.
  • Memory: gra, którą zna niemal każdy. Chodzi o to, żeby odkrywać i łączyć w pary obrazki leżące do góry dnem. Jeśli więc szukasz sposobu na to, jak ćwiczyć mózg osoby starszej, to ta gra będzie idealna.
Oczywiście to nie wszystkie dostępne na rynku gry, które pomagają w treningach pamięci. To, jaką z nich wybierzesz, zależy od preferencji podopiecznego. Niektóre osoby wciąż są jeszcze na tyle sprawne umysłowo, żeby zagrać w szachy albo postawić pasjansa. Takie gry również są doskonałym wysiłkiem umysłowym – a do tego świetnym sposobem na wspólne spędzenie czasu.