Karnawał w Goldener Herbst 

Zobaczcie Nasz Team w akcji podczas Karnawału. Poznajecie kto jest kim? Kto ma najlepsze przebranie?
Tak bawiliśmy się rok temu, mamy na dzieję i trzymamy mocno kciuki by ta radość wróciła!
Karnawał w Niemczech określany jest piątą porą roku – die fünfte Jahreszeit. Rozpoczyna się 11 listopada o godzinie 11:11.
Weiberfastnacht to ostatni czwartek karnawału podczas którego kobiety obcinają mężczyznom krawaty, otrzymują klucze do bram miasta, a tym samym symbolicznie przejmują w nim władzę.
Büttenreden  to satyryczne przemówienia karnawałowe. Najlepsze mowy to takie, które są wygłaszane z pamięci w formie rymowanych wierszyków. Oczywiście powinny one być wesołe i poruszać aktualne tematy.
Rosenmontag (Różany Poniedziałek) – poniedziałek przed Środą Popielcową. Jest on uważany za punkt kulminacyjny karnawału i kojarzony przede wszystkim z uroczystym pochodem (Rosenmontagszug lub Karnevalsumzug). Parady przebierańców przy dźwiękach muzyki wędrują ulicami większych miast. Szczególnie zadowoleni są wszyscy miłośnicy słodkości. Podczas pochodu z platform rozrzucane są słodycze. ?
Fastnachtsdienstag  ostatni dzień karnawału. Odbywają się wówczas różne rytuały kończące ten okres. Zalicza się do nich tzw. Nubbelverbrennung, czyli spalanie słomianej kukły (przedstawiającej mężczyznę). Ma to symbolizować wyzbycie się grzechów minionego karnawału.